Wywiad z Natalią GackaNatalia Gacka to bardzo młoda i piękna zawodniczka fitness, która ma już na swoim koncie imponujące osiągnięcia takie jak: tytuł Mistrzyni Świata w Fitness Sylwetkowym na MŚ
w Budapeszcie w grudniu 2012 roku czy wielokrotnie zdobyty tytuł Mistrzyni Polski
w Fitness. Lista jest długa ale jestem przekonany, że to dopiero początek wspaniałej kariery.
Pani Natalia zgodziła się odpowiedzieć na kilka moich pytań, wiec nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić wszystkich do przeczytania.

Natalia Gacka 1

Jak zaczęła się Pani przygoda ze sportem?

Ze sportem jestem związana tak naprawdę od urodzenia. Próbowałam kilku różnych dyscyplin, miedzy innymi tańca, pływania czy gimnastyki. Jednak w fitness odnalazłem się w 100%.

Jak często Pani trenuje i jak te treningi wyglądają?

Wszystko zależy od okresu w jakim się znajduję w danej chwili. Treningi przygotowujące mnie do sezonu różnią się znacznie od tych, które wykonuję poza sezonem startów.
Dla przykładu, przed zawodami ćwiczę 14 razy w tygodniu, czyli dwa razy dziennie.
Po Mistrzostwach zawsze pozwalam sobie na regenerację, a treningi traktuję z większym spokojem i swobodą, ćwicząc około 5-7 razy w tygodniu. Tak jak wspomniałam ilość moich sesji treningowych jest zależna od czasu oraz formy jaką prezentuję przed zawodami. Jedyne co się nie zmienia to ich intensywność. Zawsze wykonuję krótkie ćwiczenia utrzymując tętno na wysokim pułapie. Jestem zwolenniczką treningów wytrzymałościowo-siłowych, a nie klasycznych kulturystycznych.

Jakie są Pani ulubione i najmniej lubiane ćwiczenia?

Tak naprawdę lubię ćwiczyć wszystkie partie ciała. Uwielbiam trenować nogi, plecy oraz biceps.

Co jest Pani największą pasją poza sportem?

Z zawodu jestem dietetykiem o specjalizacji dietoterapii, dlatego też moim drugim konikiem są diety lecznicze wspomagające poprawę zdrowia u osób chorych w szpitalach.

W 2012 roku zdobyła Pani tytuł Mistrzyni Świata w Fitness sylwetkowym, czego serdecznie gratuluję. Jak zmieniło się Pani życie po tych niezwykle udanych zawodach?

Dziękuje serdecznie! Jestem bardzo szczęśliwa z mojego osiągnięcia. Po wygranej nie spodziewałam się żadnych zmian w moim dotychczasowym życiu. Niespodziewanie jednak podpisałam kilka znakomitych kontraktów z prestiżowymi firmami, nie tylko związanymi ze światem sportu. Zainteresowała się moją osobą telewizja ogólnopolska, z którą nadal współpracuję, magazyny sportowe oraz lokalne. Mój kalendarz jest na dzień dzisiejszy wypełniony do końca roku zaproszeniami na imprezy sportowe oraz pokazy. Także mam co robić i bardzo sie z tego powodu cieszę : )

Natalia Gacka 2

Od niedawna współpracuje Pani z firmą Olimp. Jakie suplementy poleciłaby Pani wszystkim kobietom chcącym poprawić swoją sylwetkę?

Bardzo się cieszę, że współpracuje z tak wspaniałą firmą jaką jest Olimp. Uwielbiam produkty tej firmy i sama stosuję każdego dnia. Kobietom z którymi współpracuję zawsze polecam zestaw składający się ze spalacza z serii Therm Line, cudownego Vita-min multisport, który zawiera wszystkie niezbędne witaminy i minerały, oczywiście Izolat czekoladowy mój ulubiony, a na zagryzkę batonika Twister oczywiście tiramisu:))

Aktualnie ma Pani przerwę od zawodów. Kiedy planuje Pani następne starty?

Obecnie mam przerwę od 8 letnich startów na arenie międzynarodowej. Jak już wspominałam obecnie mam dużo obowiązków i nie mam czasu na przygotowywania do zawodów.

Poza startowaniem w zawodach jest Pani również trenerką personalną i studentką.
Jak udaje się Pani to wszystko ze sobą pogodzić?

Sama nie wiem czasami. Myślę, ze dla chcącego nic trudnego. Od zawsze marzyłam o tym aby ukończyć studia medyczne, pracować z ludźmi i zdobyć tytuł Mistrzyni Świata. Ja mam na to świetny sposób- zawsze noszę ze sobą mój mały czerwony kalendarz, dzięki któremu potrafię poukładać sobie co do minuty każdy dzień. Organizacja i samodyscyplina najważniejsze!

Z punktu widzenia trenerki personalnej, z czym kobiety mają największy problem podczas dążenia do wymarzone sylwetki?

Każda kobieta jest inna, tak więc problemy są rożne. Uważam jednak, ze brak samozaparcia, wiary we własne siły i możliwości oraz niezrozumienie bliskich osób są największymi problemami.

Czy ma Pani jakieś rady dla kobiet chcących zacząć startować w zawodach fitness ?

Powinny wierzyć w siebie i znaleźć profesjonalną osobę, która pomoże im przygotować się do zawodów.

Dziękuję bardzo za wywiad!

Strona internetowa Pani Natalii www.nataliagacka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.