Jak schudnąć w prosty sposóbWypróbowałeś je wszystkie. Znasz ten schemat. Zaczynasz od diety, potem ćwiczysz, a po jakimś czasie twoja waga wraca do punktu wyjścia.

Twoje ciało ma niesamowitą zdolność do samoregulacji, jeśli chodzi o utratę wagi: jeśli pozbawiasz się jedzenia lub przestajesz się ruszać, twój metabolizm zwalnia, a apetyt wzrasta, aż do ponownego przybrania na wadze

Najlepszym sposobem na schudnięcie nie jest podążanie za czyimś planem, ale znalezienie tego, co działa na TWOJE ciało!

Dlaczego diety nie działają

Istnieje wiele powodów, dla których diety nie działają, ale najważniejszym z nich jest to, że nie uwzględniają one psychologicznych i emocjonalnych aspektów kontroli wagi.

Aby wprowadzić trwałe zmiany w swojej wadze, potrzeba o wiele więcej niż tylko liczenie kalorii. Kiedy rozpoczynasz dietę, zazwyczaj na samym początku następuje chwilowy spadek wagi, ale potem dynamika zanika i cała twoja ciężka praca prowadzi do niewielkich lub żadnych zmian. A kiedy przestajesz stosować dietę, często utracone kilogramy wracają. W pewnym momencie hormony przejmują kontrolę i Twój metabolizm zwalnia, co jeszcze bardziej utrudnia osiągnięcie i utrzymanie celu, jakim jest zdrowa waga. Jesteś sfrustrowana, ponieważ nie możesz zrzucić tych 5 kilogramów, które zawsze wydają się być nieosiągalne.

Jak schudnąć w prosty sposób

Najlepszym sposobem na schudnięcie jest zastosowanie kombinacji następujących elementów: Zmniejszenie spożycia kalorii o 500 kalorii dziennie, zwiększenie aktywności fizycznej (do około 10 000 kroków dziennie) i stary dobry zdrowy rozsądek. Dla wielu osób ten plan może wydawać się zbyt łatwy. Jednak w rzeczywistości jest on bardzo prosty i można go zrealizować bez wprowadzania radykalnych zmian w stylu życia.

Redukcja spożycia kalorii o 500 dziennie może być osiągnięta dzięki stosunkowo niewielkim zmianom, takim jak włączenie do diety większej ilości sałatek i ograniczenie ilości słodyczy i niezdrowego jedzenia.

Typ ciała i jak to wpływa na dietę i rutynę ćwiczeń

Sposób odżywiania się i ćwiczenia mogą zależeć od Twojego typu ciała, w tym od tego, czy jesteś wysoka i szczupła, czy niższa i cięższa. Na przykład:

Ogólnie rzecz biorąc, wyżsi ludzie potrzebują więcej kalorii, aby utrzymać swoją wagę, więc muszą być bardziej ostrożni co do tego, ile jedzą, jeśli chcą schudnąć

Przykładem tego jest to, że jeśli wysoka osoba waży 150 funtów, może mieć BMI 25,7 według standardowego kalkulatora zdrowej wagi. Ale jeśli ograniczy spożycie kalorii o 500 kalorii dziennie i zwiększy swoją aktywność fizyczną o taką samą ilość, najprawdopodobniej będzie musiał schudnąć do 120 funtów, aby jego BMI mieściło się w zdrowym zakresie.

Co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem nowej diety lub reżimu treningowego?

Przed rozpoczęciem nowej diety lub reżimu treningowego, musisz wziąć pod uwagę swój wzrost i wagę. Twój typ ciała pomoże Ci dowiedzieć się, ile jedzenia lub ćwiczeń będziesz potrzebować, aby utrzymać lub stracić na wadze. Twój wzrost może mieć również wpływ na rodzaj diety lub rutyny ćwiczeń, która jest dla Ciebie najlepsza.

Jak utrzymać spadek wagi przez dłuższy czas?

Ważne jest, aby utrzymać utratę wagi po osiągnięciu swojego celu. Łatwo jest odzyskać utraconą wagę, zwłaszcza jeśli nie przestrzega się diety lub nie ćwiczy. Z tego powodu ważne jest, aby utrzymać zmiany w stylu życia, które spowodowały utratę wagi.

Jednym ze sposobów na utrzymanie utraty wagi przez długi okres czasu jest włączenie sportu do codziennej rutyny danej osoby.

Utrata wagi jest trudna. Potrzeba dużo pracy i poświęcenia, aby osiągnąć trwałe rezultaty, ale dla wielu osób jest to warte wysiłku. Jeśli chcesz schudnąć w łatwy sposób, oto kilka wskazówek:

  • Mądrze wybieraj – skup się na poprawie nawyków po kolei i nabieraj rozpędu
  • Nie pomijaj posiłków ani przekąsek w ciągu dnia, ponieważ zwiększy to prawdopodobieństwo przejadania się późnym wieczorem
  • Jedz pokarmy bogate w składniki odżywcze, takie jak warzywa, węglowodany złożone, chude źródła białka, takie jak ryby i niskotłuszczowe produkty mleczne
  • Dostarcz błonnik, jedząc pełne ziarna, owoce i warzywa

Jeśli zmagasz się z problemem utrzymania utraty wagi po osiągnięciu swoich celów (lub jeśli nigdy się to nie zdarzyło), te strategie mogą być pomocne!