5 ćwiczeń na piękną pupęNie ma chyba nic lepszego od pięknej, jędrnej, apetycznej pupy! Jeżeli któraś z Pań jest niezadowolona z tej części swojego ciała, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć z niej arcydzieło. Pod spodem prezentuję 5 ćwiczeń na piękne pośladki:
pupa3

1. Przysiady ze sztangą

To ćwiczenie uznawane jest za króla ćwiczeń siłowych. Jest idealne zarówno dla Pań, które chcą zrzucić kilka kilogramów, jak i dla tych, które chcą ich trochę przybrać. Przysiady ze sztangą angażują wiele mięśni, między innymi: pośladkowe oraz czworogłowe i dwugłowe ud, dzięki czemu tym ćwiczeniem można ukształtować piękną pupę i nogi! Poprzez pobudzanie wielu części organizmu do pracy, w trakcie diety redukcyjnej, przyśpiesza spalanie tłuszczu. Aby dodatkowo zwiększyć pracę mięśni pośladkowych należy przysiad wykonywać nieco niżej niż 90 stopni.

Poprawna technika wykonywania przysiadu ze sztangą

2. Wykroki

Ćwiczenie to można wykonywać na wiele sposób. Nas jednak interesują przede wszystkim mięśnie pośladków. Zatem najlepiej wykonywać je w miejscu, ze sztangą na karku i z dodatkowym spięciem pośladka. Należy wykonywać kilka serii z dużą ilością powtórzeń np. 3 x 20. Na początku doradzam dobrać niewielkie ciężary, żeby nauczyć się poprawnej postawy i łapania równowagi.

Poprawna technika wykonywania wykroków

3. Odwodziciele siedząc

Praktycznie na każdej siłowni można znaleźć niezbędną do wykonania tego ćwiczenia maszynę. Należy lekko pochylić sylwetkę do przodu i mieć wyprostowane plecy. Tutaj również zaleca się dużo powtórzeń np. 3 x 50.

Poprawna technika wykonywania ćwiczenia

4. Martwy ciąg na prostych nogach

Świetne ćwiczenie angażujące mięśnie pośladkowe oraz dwugłowe ud. Jest to jedno z cięższych ćwiczeń pod względem poprawnej techniki wykonania. Na początek zaleca się dobór niewielkich ciężarów i opanowanie ruchu. Pomocny może być trener na siłowni. Można wykonywać je na dwa sposoby: ze sztangą, bądź z hantlami.

Poprawna technika wykonywania martwego ciągu na prostych nogach

5. Prostowanie nogi w tył na maszynie

Ćwiczenie to angażuje mięsnie pośladowe wielkie oraz dwugłowe ud. Należy ostrożnie dobierać ciężar.

Poprawna technika wykonywania ćwiczenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.